Kitaplar

Dijitalizm

Dijitalizm


Yazar: Said Ercan
Yayıncı: Motto Yayınları
Yayın Tarihi: 16.07.2021
ISBN: 9786052173237
Dil: Türkçe
Sayfa: 240
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: Kitap Kağıdı
Boyut: 13,5 x 21 CM
Satın Almak İçin Tıklayınız

Bu kitap aslında bir buluşmayı temsil ediyor. Gerçek hayatta başlayan ve sanala taşınan, sanalda başlayan ve gerçeğe taşınan bir buluşma, dijitalin kalbine başlatılan yolculuğun dokunsal hali.
Dijital pazarlama, sanal gerçeklik, sosyal medya bağımlılığı, yapay zeka, dijital iletişim, sosyal medya uzmanlığı, viral pazarlama, bloglar, influencerlar ve daha bir çok konu ele alındı.
 
Sosyal medyanın sosyolojik, psikolojik, ekonomik etkileri; insanın dijital dönüşümü ile kadim dünya nereye gidiyor? İnsan kaynakları nereye gidiyor? İş dünyası nereye gidiyor. Çocuklarımız nereye gidiyor?
Dijitalizm hem olumlu, hem de olumsuz anlamda yeni bir dünyayı işaret ediyor. Dijital dünya baş döndürücü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Dijital insan kendine yol arıyor, amaç arıyor, dijitalleşemeyenler ise bir yerden başlamak istiyor. 
 
Bu çalışma, “Kalbi olan, vicdanı olan, ruhu olan, merhameti olan bir dijital dünyayı nasıl kurabiliriz?” sorusuna kafa yoruyor.
Elinizdeki kitabın açtığı yol, sizin de hayatınıza heyecan verebilir. Dijital dünya ile ilgili farkındalık oluşturabilir, bu farkındalığın yolundan giderseniz etkilenen değil, etkileyen, izleyen değil izlenen olabilirsiniz. 
Teknoloji freni boşalmış bir kamyon gibi ilerliyor. İşte bu yüzden dijital dünyayı çok iyi bilmemiz gerekiyor. Teknolojinin dümenine robotlaşmamış insanı yeniden geçirmek için bu kitap mütevazı katkıdır.

YouTuber Buğra ile Fenomen Ela’nın Maceraları

YouTuber Buğra ile Fenomen Ela’nın Maceraları


Yazar: Said Ercan & Zülayha Çay
Yayıncı: Motto Yayınları
Yayın Tarihi: 29.04.2021
ISBN: 9786257107334
Dil: Türkçe
Sayfa: 36
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: Kitap Kağıdı
Boyut: 15 x 21 CM
Satın Almak İçin Tıklayınız

Sürekli birlikte vakit geçiren Buğra ve Ela kuzenler, YouTube fenomeni olmak için güzel bir video çekmek isterler. Bunun için yaşlı bir nine ile dedeyi videolarına dahil ederler. İşte o andan itibaren Buğra ve Ela için yeni bir hayat tecrübesi başlar.
Acaba Buğra ve Ela, amaçlarına ulaşarak YouTube fenomeni olabilmişler midir yoksa bu heveslerinden vaz mı geçmişlerdir?